A buxus élettartama és egészsége szoros kapcsolatban áll a puszpángmoly kártételeivel. A buxus, vagyis a puszpáng, egy népszerű dísznövény, amely gyakran használatos kertekben és parkokban. Azonban a puszpángmoly (Cydalima perspectalis) megjelenése komoly


A múlt, és helyenként napjaink kedvelt dísznövénye a puszpáng, vagy buxus, ám ennek a dekoratív, dús zöldtömeget adó, a parkokat szimbolizáló növénynek jelentős kártevője a selyemfényű puszpángmoly (Cydalima perspectalis). Mik a védekezés lehetőségei?

Ha a kertész nem figyel oda időben a növényeken garázdálkodó, falánk lepkehernyók elszaporodására, akkor sajnos csak csekély esély marad a növény megmentésére. Ebben a videóban a selyemfényű puszpángmoly életciklusát, a kártevők előrejelzésének módszereit, a védekezés lehetőségeit, valamint alternatív dísznövényekről fogunk beszélgetni Zsigó György növényorvossal. Reméljük, hogy hasznos tanácsokkal tudunk szolgálni nézőinknek!

A kicsiny, kezdeti fejlődési fázisban lévő L, L lárvák ellen célszerű időben megkezdeni a védekezést. Ez a kártevő ebben a szakaszában telel át, és a tavasz beköszöntével máris megjelenik az apró hernyók kártételével, amelyek a friss puszpánglevelek között, szövedékkel összefonódva találhatók. A lárvák bábozódása után, az időjárás függvényében kelnek ki, majd újra párosodnak és tojásokat raknak, így a második nemzedék megjelenése újabb kihívások elé állítja dísznövényeinket.

A kártevő molyok nemcsak kívülről érkezhetnek, hanem faiskolai csemeték révén is könnyedén a kertünkbe vagy a parkokba juthatnak. Ha a molyok elleni védekezés mellett döntünk, számítani kell arra, hogy a növény folyamatos figyelmet és védelmet igényel.

Related posts