A Campus Fesztivál programigazgatója hangsúlyozta, hogy a színpadon nem helyezhetjük előtérbe a pártpolitikát.

Süli András azonban hozzátette, ők sosem nézik, ki hova húz, a debreceni zenei fesztivál színpadain "ugyanúgy elfér Nagy Feró vagy a Carson Coma".
"A művészi és alkotói szabadság, valamint a véleménynyilvánítás jogának maximális tisztelete mellett úgy véljük, hogy a színpad nem megfelelő hely a direkt pártpolitikai megnyilvánulások számára. Ilyen esetekben a platform nem az, aminek lennie kellene" - nyilatkozta a debreceni Campus Fesztivál programigazgatója a Blikknek adott interjújában.
Süli András véleménye szerint számukra nem számít, hogy ki hova áll. "A Campus színpadain egyaránt helyet kap Nagy Feró és a Carson Coma" - fogalmazott.
Kiemelte: "Minden előadónak megvan a saját stílusa, és rendkívül értékes, hogy megosztják velünk a társadalmi eseményekkel kapcsolatos véleményüket. Nekünk, mint fesztiválszervezőknek, azonban nem feladatunk, hogy ezt a hangot felerősítsük vagy befolyásoljuk magunkat a különböző társadalmi ügyekkel kapcsolatos megnyilvánulások alapján." Ezt követően hozzátette: "Nem hiszem, hogy valaha is beleegyeznénk abba, hogy támogatóink kérésére módosítsuk a már tervezett programunkat egy adott helyszínen." Süli szerint a fesztiválszervezőknek nincs hatásuk a közönség reakcióira, amennyiben a jogszabályokat és a belső szabályzatot betartják.
Idén a zenei fesztiválok színpadain egyre hangsúlyosabbá vált a közönség által skandált "Mocskos Fidesz!" felkiáltás. Bár eddig is akadtak kritikus hangvételű koncertelőadások, az, hogy a közönség függetlenül az előadóktól kifejezze elégedetlenségét, az utóbbi években meglehetősen szokatlan jelenség volt. Az idei fesztiválszezonban viszont, szinte egyik napról a másikra, megjelentek ezek a hangok. Az események között szerepel a drograzziával fenyegetett Fishing on Orfű, a megszűnés előtt álló Kolorádó, valamint a legutóbb zárult EFOTT is, ahol helyszíni tudósítóink beszámolói alapján a közönség hangja egyre erőteljesebbé vált.
Fesztiválokon zeng a nyomasztó magyar jövőkép, a bizonytalanabbá váló jövő erősíti fel a kritikus hangokatEFOTT: front után és vihar előtt, avagy az előadónak már nem kell politizálnia, megteszi helyette a tömeg