A ChatGPT nemsokára egy olyan új funkcióval rukkol elő, amelyet két hazai gimnazista már korábban kifejlesztett.

Az oktatási szektorban egyre sürgetőbbé válik az AI eszközök hatékony kezelése, és az OpenAI most egy innovatív megoldással lép a színre, hogy támogassa a tanárokat és diákokat ebben a kihívásban.
A ChatGPT megjelenése minden területen kérdéseket vetett fel, de az oktatásban kifejezetten nagy kihívás elé állította a tanárokat. Rengetegen az AI eszköztár használatával küldenek be vizsga és házifeladatokat, és kétséges, hogy tanulnak-e bármit akkor, amikor az OpenAI szerverei csak lepötyögik nekik a fogalmazásokat. Ez egy olyan téma, amit világ oktatási szervei még évekig fognak ízlelgetni, de a ChatGPT keményen küzd azért, hogy ezen a területen is jó fényben tűnhessen fel.
Rengetegen valóban valós tanulási célokra alkalmazzák a nyelvi modelleket, és ezt figyelembe véve az OpenAI egy innovatív funkción dolgozik. A Bleeping Computer értesülései szerint, amelyeket a HVG is átvett, a vállalat már elindította a Study Mode tesztelését.
Az oktatói eszközről még relatíve keveset tudunk, azt leszámítva, hogy társas tanulást is lehetővé tesz majd. Meghívhatjuk barátainkat az online leckékre, és velük együtt oldhatjuk meg a feladatokat és memorizálhatjuk az adott anyagokat. Egy másik felhasználási mód kifejezetten vizsgafelkészülést segít majd, de hogy milyen formában, az kérdéses.
Az egész kicsit ködös még: régóta előásták már a szakértők a Study Mode csomagot, de eddig nem zajlott semmi izgalmas körülötte. Ez változni látszik, de egyébként sem a ChatGPT az első oktatói AI: egy magyar gimis duó, Vajda Ádám és Bacsur Dániel már feltalálták az Avatart, aki a nap 24 órájában segítheti a tanulást. Meglátjuk, hogy az OpenAI megoldása és az Avatar mennyire különböznek majd egymástól.