A NASA tervei szerint 2033-ra már egy bázist szeretnének létrehozni a Holdon, amely új lehetőségeket nyithat meg a mélyűr kutatásában.


Az új Artemis program részeként hosszú távú lakhatást is lehetővé szeretnének tenni a kutatók számára.

A NASA legfrissebb bejelentésében elárulta, hogy együttműködésre lépne a SpaceX és a Blue Origin csapataival, hogy egy tartós, hosszú távú lakhatásra alkalmas bázist hozzanak létre a Holdon. A két cég már eddig is közösen dolgozott az amerikai űrkutatási hivatal támogatásával, hogy olyan leszállórendszereket fejlesszenek ki, amelyek megkönnyítik az emberek eljuttatását a Föld kísérőjének felszínére. Most pedig egy olyan innovatív rendszert terveznek, amely képes nagyobb méretű rakományok fogadására is.

A NASA 2032-ben szeretné megvalósítani, hogy a japán űrügynökség (JAXA) által kifejlesztett, lakóhelyként is funkcionáló holdautó a Hold felszínére érkezzen. Ezt az innovatív járművet az Artemis 7 program keretében és más kapcsolódó küldetések során tervezik alkalmazni.

A jövőbeli terveket szem előtt tartva, a Blue Origin csapata 2033-ra egy tartós holdbázis létrehozását tűzte ki célul, amely a Holdra történő expedíció következő lépcsőfoka lenne. Jelenleg azonban a NASA az Artemis 2 küldetés előkészületeivel van elfoglalva, amely 2025-ben indul, és négy űrhajós fogja képviselni az emberiséget az űrben, bár leszállásra a Holdon még nem kerül sor. Az igazi áttörésre 2026-ig kell várnunk, amikor az Artemis 3 misszió keretében végre megtörténik a holdra szállás. A NASA tehát fokozatosan építi fel a holdbázis létrehozásához szükséges lépéseket, és a jelenlegi előrejelzések alapján valós esélyekkel bír a sikeres megvalósításra.

Related posts