Olyan jelentős győzelmet könyvelhet el a kínai J-10C, hogy már az Egyesült Államokban is kénytelenek elismerni a harci teljesítményét és képességeit.


Május elején India és Pakisztán légterében egy monumentális légicsata bontakozott ki, amely során a kínai gyártású repülőgépek dominálva léptek fel ellenfeleik ellen. A csata kimenetele után a szakértők folyamatosan osztják meg véleményüket, hangsúlyozva a vadászgépek kiemelkedő teljesítményét és technológiai fölényét.

A Defense News kérdezett meg szakértőket arról, hogy mit gondolnak a kínai gyártmányú negyedik generációs vadászgépek teljesítményéről a múlt heti nagyszabású légicsatát követően. Ahogy sejteni lehetett, nem maradtak el a dicsérő szavak még az amerikai szakértőktől sem. Brendan Mulvaney, az amerikai légierőhöz kapcsolódó Kínai Űrkutatási Intézet igazgatója kiemelte, hogy sokszor óvatosan kell bánni az ilyen információkkal, mivel a felek szándékosan visszatartanak kulcsfontosságú adatokat. Hozzátette viszont, hogy az esemény

Ez világosan tükrözi, hogy a kínai gyártmányú eszközök, beleértve az exportváltozatokat is, rendkívül korszerűek és megbízhatóak. A jövőben, Kína határain túl is, jelentős szereplővé válnak, amely kihívások elé állítja a globális piacot.

Mulvaney elmondta, hogy érdemes egyelőre fenntartásokkal kezelni a helyzetet, mivel nem tökéletesen igazolhatóak a találatok. Állítása szerint jelenleg az az álláspont, hogy a kínai gyártmányú PL-15E-vel felszerelt J-10C-vel lőttek le Rafale vadászgépeket. Kiemelte viszont, hogy mindkét oldalról érkeznek jelentések más típusok megsemmisítéséről, de erről egyelőre nehéz megbizonyosodni.

A pakisztáni kézben lévő kínai repülőgépek és fegyverek teljesítményükkel megfeleltek a várakozásainknak, és értékeléseink keretein belül maradva hozták az elvárt szintet.

- hangzott el.

Kiemelték, hogy India veszteségeihez hozzájárulhatott, hogy több különböző típust használnak, amelyeket össze kell hangolni. Hozzátette, hogy Újdelhi sokkal kevesebb segédeszközzel, például korai előrejelző repülőgéppel rendelkezik, ez potenciálisan Pakisztán javára billenti az előnyt a rövid ideig tartó összecsapások során.

a május 7-re virradóra bekövetkezett összecsapás gyakorlatilag hatalmas tesztelési platformként is funkcionált, amelynek tapasztalatait most Franciaországban és Kínában intenzíven elemzik. Peking azonnal bejelentette, hogy saját fejlesztésű eszközei milyen kiváló teljesítményt nyújtanak, azonban Mulvaney figyelmeztetett arra, hogy nem szabad elhamarkodott következtetéseket levonni. Hangsúlyozta, hogy a valóság komplexitása miatt fontos a mértékletesség és a körültekintő megközelítés.

Az események világszerte erősítik a kínai fegyverek hitelességét, ami potenciálisan hozzájárulhat az eladások jelentős növekedéséhez.

A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) legfrissebb statisztikái szerint Peking 2015 óta már 8,2 milliárd dollár értékben szállított fegyvereket Pakisztánnak. Ez a muszlim többségű ország a keleti nagyhatalom legnagyobb hadiipari vásárlójaként emelkedik ki a globális fegyverkereskedelem térképén.

Related posts