Az egyetem jelentős hatással volt a kitartásomra, és hozzájárult ahhoz, hogy mérnöki szemléletmódom fejlődjön - beszélgetés Török Csongorral, diákinterjú keretében.


Már korábban elhatároztam, hogy műszaki területen szeretnék továbbtanulni. Mindig is vonzottak a természettudományok, de végül az alkalmazott tudományok mellett tettem le a voksom. Fontos volt számomra, hogy presztízse legyen a szakmámnak, és családi kötődés is szerepet játszott a döntésemben. Végül a biomérnöki szakot választottam, mert itt megvan az a kombináció, amit kerestem - a biológia és a kémia is jelentős szerepet kap benne.

Jelenleg a Hallgatói Önkormányzatban aktívan részt veszek, de a tanulmányaim mellett nem folytatok munkahelyi tevékenységet. Meggyőződésem, hogy csak olyan szakmai munkát érdemes vállalni, amely valóban hozzájárul a fejlődésemhez és elősegíti a jövőbeli karrierem alakulását.

Az egyetemi környezetben még nem találkoztam olyan előkészítő programokkal, amelyek kifejezetten tudományos tanulmányi versenyekre irányítanának. Ennek következtében a versenyekre való felkészülés terén nincs saját tapasztalatom. Nem tudom, hogy ez ide tartozik-e, de léteznek például autóépítő csoportok, illetve informatikai versenyekhez kapcsolódó felkészítő kurzusok. Azonban a klasszikus középiskolai felkészítők hiányáról nem sokat hallottam.

A képzésem elég nehéz. Bár nem olyan, mint egy orvosi vagy jogi, de komoly kihívásokat jelent, különösen a kötött időbeosztás miatt. Sok a laborgyakorlat, ami rengeteg időt és energiát igényel.

Sokat fejlesztett a szorgalmamon, emellett mérnöki látásmódot alakított ki bennem. A logikai képességeim is rengeteget fejlődtek, és jobban belelátok abba, hogy milyen is a szakmai munka. Ezenkívül az egyetemi élet segített elsajátítani a soft skilleket és megismerni az egyetemi kultúrát.

Related posts