"Az egyik a családját fedte fel, a másik a hivatását, a harmadik pedig a barátait bocsátotta áruba" - fakadt ki Hont András, amikor a tiszásokról faggatták (VIDEÓ) - Mandiner.


Az ATV Öt legfrissebb adásában a rákosrendezői beruházás mellett a koronavírus-járvány kezelésének kérdése is terítékre került. A téma Kulja András, a Tisza Párt EP-képviselőjének és Magyar Péternek egy közös videójához kapcsolódott, amelyben a járvány öt évvel ezelőtti kitörését követő kormányzati intézkedéseket kritizálták. A videó megjelenését követően Takács Péter egészségügyi államtitkár bejelentette, hogy feljelentést tesz a kijelentések miatt.

Hont András publicista a téma kapcsán elsőként arra hívta fel a figyelmet, hogy a Covid-járvány mindannyiunk életére mélyen rányomta a bélyegét. Sokan személyesen is megtapasztalták a vírus hatásait, legyen szó arról, hogy maguk vagy családtagjaik betegsége miatt kellett aggódniuk, vagy a kijárási tilalommal járó korlátozások miatt érezték a bezártság súlyát. Ilyen drámai és globális krízisre eddig még nem volt példa a világtörténelem során.

Hont András Kulja esetét említve így fogalmazott: amikor az önérvényesítés módja az lett, hogy kihasználja a helyzetet, miszerint éppen nagy szükség van az egészségügyi szektorban dolgozókra, ő is felkapaszkodott erre a hullámra, beleértve a Müller Cecíliával való közös fényképezkedést is. "A köztévében azt nyilatkozta, hogy minden vakcina hasznos" – tette hozzá. Aztán eltelt három év, és a helyzet megváltozott, most pedig már kritikákat fogalmaz meg – mondta Hont.

A tiszásokkal kapcsolatban így fogalmazott: az egyik a családját árulta el, a másik a szakmáját, míg a harmadik – itt a Tiszához átigazolt Brutira utalva – a baráti köreit hagyta hátra.

„Tedd különlegessé a mondanivalódat!” - hangzott el az élő műsorban a publicistától.

Rákosrendező kapcsán Hont megjegyezte, hogy a terület infrastrukturális állapota és megjelenése olyannyira lehangoló, hogy azt a "Budapest Gázai övezeteként" jellemezte. Kiemelte, hogy bár a rendszerváltás óta már 35 év eltelt, a helyzet javítása érdekében eddig senki sem lépett előre.

Ceglédi Zoltán politikai elemző egy érdekes kérdést vetett fel: vajon milyen állapotban van jelenleg a főváros? Csődhelyzetről van szó, ahol már azzal riogatnak, hogy a vízcsapok elzáródhatnak, vagy a közlekedés leállásával kell szembenéznünk? Esetleg arról van szó, hogy a város lehetőségei mégis nyitottak, és az arab befektetők helyett más alternatívák felé nézhetünk, mint például új fejlesztések a Maxi-Dubai helyszínén?

A műsor teljes verzióját itt tekintheti meg:

Related posts