Collegium Talentum: ösztöndíj a határon túli magyar tehetségek támogatására | ma7.sk A Collegium Talentum program célja, hogy felfedezze és támogassa a külhoni magyar fiatal tehetségeket, akik a tudomány, művészet vagy sport területén kiemelkedő teljesít


A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága a 2025-2026-os tanévre elindította a Collegium Talentum (CT) programot, melynek fő célja a külhoni magyar értelmiség képzésének és szülőföldjükön való megmaradásának elősegítése. A Sapientia Hungariae Alapítvány által koordinált pályázat célkitűzése, hogy támogassa a magyar anyanyelvű fiatalok szakmai fejlődését, akik felsőoktatásban tanulnak vagy tudományos kutatást végeznek. Emellett a program igyekszik erősíteni a magyar nyelvű tudományos munkát és elősegíteni a Kárpát-medencei együttműködéseket.

A pályázat keretében a sikeres jelentkezők különféle támogatásokra számíthatnak, beleértve ösztöndíjakat, konferencia- és nyelvvizsga-támogatást, valamint lehetőséget nyernek szakmai és identitáserősítő programokban való részvételre. A pályázatra külhoni magyar fiatalok jelentkezhetnek, akik PhD/DLA vagy MA/MSc képzésben vesznek részt, különös prioritással a doktori hallgatók számára. A jelentkezőknek be kell nyújtaniuk a felsőoktatási jogviszonyukat igazoló dokumentumot, vagy nyilatkozniuk kell arról, hogy a 2025-2026-os tanévben ilyen jogviszonnyal fognak rendelkezni. Amennyiben a pályázó nem saját országában tanul, köteles a helyi magyar felsőoktatási intézmények vagy a CT ösztöndíjbizottság elnöke által kiállított igazolást benyújtani kutatási tevékenységéről. Fontos megjegyezni, hogy a Magyarországon mesterképzésben részt vevő külhoni magyarok nem pályázhatnak.

A pályázathoz szükséges dokumentumok közé tartozik a szakmai önéletrajz, a középtávú szakmai jövőkép, az iskolalátogatási igazolás vagy nyilatkozat, a legmagasabb iskolai végzettség másolata, nyelvvizsga-bizonyítvány, valamint ajánlás vagy igazolás a helyi magyar felsőoktatási intézménytől. A nem magyar vagy angol nyelvű dokumentumokhoz magyar fordítást kell csatolni. A pályázati kérdések kitöltése és a dokumentumok feltöltése során a rendszeres mentés és az időbeni regisztráció ajánlott, mivel a beküldés után a pályázat már nem módosítható.

Related posts