A Medián felmérése szerint a Tisza választási esélyei csökkennének, amennyiben más párttal alakítana szövetséget.

Magyar Péter csapatának támogatottsága 11 százalékkal csökkenne, ha a Demokratikus Koalícióval lépne szövetségre. Ha a Mi Hazánkkal együttműködnének, a szavazótáboruk szinte a felére zuhanna. A legkevésbé a Magyar Kétfarkú Kutya Párttal való közös indulás lenne hátrányos a Tisza esélyeire nézve.
A Népszava beszámolója alapján a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása azt mutatja, hogy a Tisza Párt már 10 százalékponttal megelőzi a Fideszt a teljes népesség körében, és még lenyűgözőbb, hogy a választani tudó biztos szavazók között ez a különbség már 15 százalékra nőtt. Emellett Magyar Péter pártja a kistelepüléseken is jelentős előrelépéseket mutat, sikeresen felzárkózva a kormánypártokhoz.
A Medián legfrissebb adatai szerint a Tisza Párt, Magyar Péter vezetésével, komoly előrelépést mutat, hiszen több lélektani határt is sikerült átlépnie. Érdekes módon már a községi szinten is egyre szorosabb versenyt folytat a Fideszszel, hiszen a két párt szinte fej fej mellett halad.
A június elején elvégzett felmérés nem csupán a politikai tájképet vizsgálta, hanem azt is, hogy milyen következményekkel járna egy ellenzéki összefogás Magyar Péter pártja számára. Az HVG által közzétett kutatás során a válaszadóknak egy hétfokú skálán kellett megítélniük, mennyire valószínű, hogy a következő választáson egyes pártok listáira leadják szavazatukat (1: biztosan nem szavazna, 7: biztosan szavazna). Az eredmények alapján világossá vált, hogy
a Tisza Párt a leginkább támogatott és egyben a legkevésbé elutasított formáció a pártpalettán, még a kisebb pártok hívei és a párt nélküliek körében is.
A kisebb politikai pártok népszerűsége általában a kétharmados szint körül mozog, vagy még magasabb elutasítottsággal bír. Ezért nem meglepő, hogy a Tisza Párttal való esetleges együttműködésről szóló felmérés során a három javasolt közös lista támogatottsága alacsonyabb volt, mint Magyar Péter pártjának önálló indulásának népszerűsége.
Ha a Tisza a DK-val fogna össze, akkor 10 százalékponttal kevesebb valószínű, és 11 százalékkal kevesebb biztos szavazójuk lenne. A Mi Hazánkkal összeállva pedig közel megfeleződne a támogatóik száma, a biztos szavazók aránya pedig 34-ről 12 százalékra zuhanna. A legkevesebbet a Magyar Kétfarkú Kutya Párttal való közös indulás rontana az esélyeken, egy Tisza-MKKP közös listára csak 6 százalékponttal kevesebben szavaznának közepesnél nagyobb valószínűséggel, és ennek az együttesnek 8 százalékponttal kevesebb biztos szavazója lenne, mint a Tiszának egyedül.