Healey figyelmeztetett, hogy egy instabil békemegállapodás újabb háborúk kirobbanásához vezethet.

Ukrajna részvétele nélkül nem lehet Ukrajnáról tárgyalni, mivel újabb háborúk kitörésének kockázatával járna egy olyan békemegállapodás, amely ingatag alapokra épül - írta vasárnap megjelent cikkében John Healey brit védelmi miniszter.
David Lammy külügyminiszter ugyancsak vasárnap közzétett nyilatkozatában bejelentette, hogy London hétfőn, az ukrajnai háború kitörésének harmadik évfordulóján minden eddiginél szélesebb körű szankciókat foganatosít Oroszországgal szemben.
Healey a The Sunday Times című konzervatív vasárnapi brit lapban közölt írásában megingathatatlannak nevezte az Ukrajnának nyújtott brit támogatást. A védelmi miniszter megerősítette, hogy Nagy-Britannia az idén minden eddiginél több, 4,5 milliárd font katonai segélyben részesíti Ukrajnát.
John Healey kiemelte, hogy a brit kormány véleménye szerint Ukrajna helye a NATO szövetségében van.
A londoni védelmi tárca vezetője idézte a minisztérium becsléseit, amelyek szerint Oroszország eddig legalább 3750 harckocsit és 8400 egyéb páncélozott járművet vesztett, az elesett vagy megsebesült orosz katonák száma pedig meghaladja a 860 ezret.
Healey nyilatkozata alapján az idei év kezdete óta Ukrajnában több mint 75 ezer orosz katona vesztette életét vagy sérült meg.
- írta vasárnapi cikkében a brit védelmi miniszter.
John Healey véleménye szerint a brit kormány határozott álláspontja az, hogy Ukrajnát nem lehet kihagyni a tárgyalásokból. "Mindannyiunk célja, hogy véget vessünk a harcoknak, de egy olyan béke, amely nem szilárd alapokon nyugszik, újabb konfliktusokhoz vezethet" – írta a londoni védelmi minisztérium vezetője.
Kiemelte: a hároméves hadi állapot után világossá vált, hogy az ukránok nem annyira az orosz támadásoktól tartanak, hanem elsősorban a Nyugat apátiájától.
David Lammy, a brit külügyminiszter, a londoni külügyi tárca vasárnapi nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy az orosz agresszió következményei messze túlmutatnak az ukrajnai konfliktus területén. Ezek a hatások komoly fenyegetést jelentenek Nagy-Britannia intézményi kereteire és életstílusára is, ezért elengedhetetlen, hogy ne tekintsük automatikusnak a biztonságot.
Ezért most elérkezett az idő, hogy Európa megerősítse Ukrajna melletti elköteleződését, hogy az erőviszonyok kedvező alakulása révén sikerüljön egy tartós békemegállapodást létrehozni.
Lammy megerősítette Keir Starmer miniszterelnök minap ismertetett álláspontját arról, hogy London szükség esetén kész és hajlandó brit katonákkal részt venni egy majdani ukrajnai békefenntartó erőben.
A brit külügyminiszter, David Lammy, úgy véli, hogy most van itt az ideje az Oroszországra gyakorolt nyomás fokozásának. A miniszter anélkül részletezte ezt a kijelentést, hogy konkrétumokat osztott volna meg, de jelezte, hogy hétfőn bejelentésre kerül egy szankciós csomag, amely a háború korai szakasza óta a legszélesebb körű intézkedéseket tartalmazza. Ezen lépések célja az orosz hadigépezet gyengítése és a háború folytatásához szükséges jövedelmek csökkentése.