Friss részletek érkeztek a titkos kütyüről, amelyre az OpenAI 6,5 milliárd dollárt fektetett be!


Az áprilisi pletykákhoz képest lényegesen többért került a ChatGPT fejlesztőjéhez az egykori Apple-designer, Jony Ive startupja, amely egy forradalmi új eszközön dolgozik.

A korábban már kiszivárgott információk most hivatalossá váltak: az OpenAI nem 500 millió dollárért, hanem körülbelül 6,5 milliárd dolláros értékeléssel szerzi meg az io nevű startupot. Ezzel a lépéssel a világ egyik vezető mesterséges intelligencia fejlesztője együttműködésre lép a neves dizájnerekkel, köztük Jony Ive-val, aki többek között az iPhone-ok megálmodója is. Az együttműködés új dimenziókat nyithat meg a technológiai innovációk terén.

A legújabb vállalati bejegyzés és a hozzá tartozó, szívhez szóló kisfilm nem árul el túl sok konkrétumot, de egy dolog világosan kirajzolódik: Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója (a képen jobbra) hatalmas tisztelettel és rajongással tekint Jony Ive munkásságára, és ez a kölcsönös megbecsülés valóban inspiráló. Az elmúlt két évben már közösen dolgoznak egy olyan innovatív eszköz kifejlesztésén, amelynek tervezését és működését a mesterséges intelligencia alapelvei vezérlik. Az akvizíció nyomán a jövőbeli tervek szerint ez az együttműködés egy egész termékcsaláddá fejlődhet, miközben Ive aktívan részt vesz az OpenAI termékportfóliójának formálásában.

Persze, itt van egy egyedi változat a "Szivárgó titkok" témájáról: **Rejtett árnyak** A világ tele van olyan titkokkal, amelyek csendben szivárognak a mindennapokba, mint egy titkos patak, amely a sűrű erdő mélyén bontakozik ki. Ezek az elrejtett igazságok gyakran csak a figyelmes szemek számára válnak láthatóvá, és sokszor a legváratlanabb helyeken bukkannak fel. Egy szélfútta levél, egy elfeledett napló, vagy egy régi fénykép képes felfedni olyan meséket, amelyeket az idő homálya takart el. A szivárgó titkok nem csupán információk; érzések, emlékek és álmok szövevényei. Kérdések merülnek fel, amikor felfedezzük őket: Miért rejtőznek? Milyen hatással lesznek ránk? Az életünk apró részletei, amelyek összefonódnak, és új perspektívákat nyújtanak a múltról, a jelenről és a jövőről. Minden titok egy történet kezdetét jelenti, amely arra vár, hogy felfedezzék, és hogy tanulságai révén gazdagabbá tegyen minket. Ahogy felnőtté válunk, megtanuljuk, hogy a titkok néha kincsek, amelyekre érdemes rátalálni, és a felfedezés izgalma mindig új kalandokat ígér.

Ennél többet egyelőre nem lehet hivatalosan tudni a szupertitkosan kezelt közös projektről és a készülőben lévő készülékről. A titoktartás azonban nem sikerült túl jól, mert a The Wall Street Journal hozzájutott Altman és Ive házon belüli hívásához, amellyel a kollégákat igyekeztek felvilágosítani az aktuális történésekről és a jövőbeli tervekről.

A pénzügyi lap exkluzív jelentése alapján a titokzatosan rejtegetett eszköz valószínűleg nem egy szemüveg lesz, hiszen Ive nem kívánt olyan terméket tervezni, amit viselni kellene. Ezen kívül már korábban is megcáfolták azt a pletykát, miszerint egy telefonváltozatról lenne szó, mivel a cél az, hogy az embereket távol tartsák a képernyők bámulásától.

Ahogy a WSJ cikke fogalmaz: "a termék képes lesz arra, hogy teljes mértékben tudatában legyen a felhasználó környezetének és életének, nem lesz feltűnő, képes lesz a zsebben vagy az asztalon pihenni, és egy olyan harmadik alapvető eszköz lenne, amelyet az ember a MacBook Pro és az iPhone után az asztalára helyezne".

Az OpenAI már viszonylag jól körvonalazott ütemtervvel rendelkezik a projekt kapcsán. A tervek szerint az első példány várhatóan 2026 végén debütál a piacon, míg hosszabb távon a cél az, hogy a vállalat a leggyorsabb technológiai gyártóvá váljon, amelyik "valami újból" 100 millió egységet tud szállítani. E célok eléréséhez Ive csapata már kapcsolatba lépett olyan beszállítókkal, akik képesek lehetnek ilyen nagy mennyiségű alkatrész előállítására a termékhez.

A dolgozói tájékoztató során Altman azt is elárulta, hogy ő már haza is vitte magához a termék első prototípusát. Az OpenAI vezérigazgatója szerint "ez a legmenőbb technológia, amit a világ valaha is látott". A fontosabb kérdés persze az lesz, hogy - amennyiben sikerül tartnai a menetrendet - nagyjából másfél év múlva a világ is ugyanezt gondolja-e majd Ive forradalminak beharangozott kütyüjéről.

Related posts