Kelemen Hunor kijelentette, hogy Simion nem tekinthető a magyar közösség szövetségesének, és a jövőben sem várható, hogy baráti viszony alakuljon ki közöttük.

"Simion nem a mi emberünk. George Simion magyarellenes. Simion nem a magyarok barátja, nem is lesz a magyarok barátja"
- jelentette ki Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke a közösségi oldalán közzétett videójában. Kelemen ezért arra kéri a romániai magyarokat, hogy Simion ellenfelére, Nicușor Dan bukaresti főpolgármesterre szavazzanak május 18-án, a romániai elnökválasztás második fordulóján.
Az RMDSZ elnöke hangsúlyozta, hogy Simeon minden egyes megnyilvánulásában azt az álláspontot képviseli, miszerint Romániában a magyar közösségnek nincs helye. "Aki támadja a székely és a magyar zászlót, az anyanyelv használatát, valamint iskoláinkat, az nem tartozik hozzánk" - fogalmazott.
Kelemen Hunor hangsúlyozta, hogy a leglényegesebb feladat az, hogy a magyar családok védett környezetben élhessenek, és a magyar identitás részét képező intézmények fenntarthatóan működjenek. Emlékezzünk, hogy Simion Úzvölgyében nagyapáink emléke előtt táncolt, és ne felejtsük el, hogy anyanyelvünket, zászlóinkat és szimbólumainkat több tucat perben támadja – fogalmazott az RMDSZ elnöke.
Kelemen leszögezte, hogy Nicușor Dan, bukaresti főpolgármester sem az ideális jelölt. Magyarok ellen nem beszélt, nem igazán ismerik a magyarok. De ő azt mondja, hogy a kisebbségeket tisztelni kell. Jobb elnöke lesz Romániának, mint amilyen Simion lenne, közölte Kelemen.
Az RMDSZ elnöke egy szellemes célzást tett, ami valószínűleg Orbán Viktor pénteki beszédére utal, amikor a felújított tihanyi bencés apátság megnyitóján érintette a román elnökválasztás kérdését. Érdekes módon, a magyar miniszterelnök nem bírálta a Simion nevű jelöltet, sőt, egyetértett az egyik kijelentésével, ami újabb fordulatokat sejtet a politikai tájban.
Tegnap a román elnökjelöltek közti vitában Magyarországot is érintették a kereszténység témájában. Az egyik jelölt, Simion úr, a következőképpen fogalmazott: "Most van itt az ideje a nemzetek Európájának, a keresztény Európának, amelyért küzdeni fogunk, hogy európai polgárok lehessünk." Ez a kijelentés nem Magyarország területén hangzott el, hanem a szomszédos Romániában. Ezzel teljes mértékben egyetérthetünk. Történelmileg szoros kapcsolatban állunk a román néppel. Nem kívánunk beavatkozni a jelenlegi román elnökválasztási folyamatba, de szeretnénk kifejezni üzenetünket innen, a Kárpát-medence szívéből: biztosítjuk Románia lakóit és leendő elnökét arról, hogy az összefogás és az együttműködés elvén állunk, így elutasítunk mindenféle elszigetelést vagy politikai retorziót Romániával és annak vezetésével szemben. A magyarok és románok egyaránt az Európai Unió teljes jogú tagjai, és ez így is marad. A kereszténységért és a szuverenitásért folytatott küzdelem során kölcsönösen támaszkodnunk kell egymásra.
Kelemen Hunor szerint azonban Simion nem szuverenista, hanem illuzionista, és nem keresztény, hanem magyarellenes.
Az Orbán Viktor által tett nyilatkozat körüli eseményekhez kapcsolódik, hogy az RMDSZ szóvivője korábban hangsúlyozta: a miniszterelnök állásfoglalása nem ellentétes a szövetség Simion-ellenes véleményével. A beszéd a tihanyi apátság felújítási projektje kapcsán hangzott el, és ebben a keretben a kormányfő a keresztény értékek fontosságát emelte ki. Kiemelte továbbá, hogy nem kívánnak beavatkozni a romániai elnökválasztás folyamatába. Ezt megelőzően Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, megerősítette, hogy támogatja az RMDSZ álláspontját a román államelnök-választással kapcsolatban. Az RMDSZ világos álláspontja: mindent el kell követni annak érdekében, hogy ne a magyarellenes Simion kerüljön az ország élére - nyilatkozta Csoma Botond szóvivő a Transtelexnek. Véleménye szerint a keresztény értékekről folytatott diskurzus nem csökkenti Simion magyarellenes nézeteinek súlyát; ezek két különböző téma, amelyek nem keverendők össze.
George Simion, szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje az első fordulóban a szavazatok 40,96 százalékát szerezte meg, majdnem duplaannyit, mint a szoros versenyben második fordulóba jutott liberális bukaresti polgármester, a függetlenként induló Nicușor Dan, akit a szavazók 20,99 százaléka támogatott. Az első fordulóban az RMDSZ olyan jelöltet támogatott, aki a második fordulóra kiesett.