Az ország kettéhasad! Ilyen szélsőséges időjárási viszonyokkal kezdődik a jövő hét.
Megérkezett az utolsó felvétel a Magyarországon meggyilkolt amerikai nő és ír gyilkosa között, amely új részleteket tár fel az esetről!
Vasárnapra jellemzően borongós idő vár ránk, ugyanakkor a délnyugati és déli vidékeken a felhőzet szakadozottabb, vékonyabb rétegekben alakulhat ki. Északkeleten néhol gyenge vegyes csapadék is előfordulhat. Az éjszaka folyamán nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, viszont az Északi-középhegység környékén és a főváros vidékén (zúzmarás) köd és rétegfelhőzet képződhet, amelyek hétfőn napközben is tartósan megmaradhatnak. Másutt viszont általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de szitálás, sőt ónos szitálás is előfordulhat.
A vasárnapi időjárásban a délies szél szélesebb területen érezhető, míg hétfőn főként a Dunántúlon élénk és néhol erős lökések kísérik. Az éjszakai hőmérséklet jellemzően -3 és +3 fok között alakul, de a szeles délnyugati régiókban akár +4, +6 fokra is emelkedhet a hőmérséklet. Ezzel szemben a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon a levegő hőmérséklete -10 fokra is csökkenhet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Hétfőn déli-délnyugati áramlással enyhe levegő érkezik hozzánk a jövő hét első napjaiban, ez az enyhe levegő azonban nem fogja majd éreztetni hatását mindenhol.
A hóval borított északi-északkeleti vidékeken számítani lehet arra, hogy az éjszaka folyamán kialakuló köd és alacsony rétegfelhők megnehezítik a napfényt, így a nappali órákban is hűvös, nyirkos idő vár ránk. A hőmérséklet csak 0 és 6 fok között alakul. Ezzel szemben más területeken a nap időnként előbújik a felhők mögül, és egy kora tavaszi enyhülés köszönt ránk, ahol a nappali maximumok elérhetik a 7-15 fokot. A legmelegebb időjárás a Dunántúl déli és délnyugati részein várható – tájékoztat az Időkép.
Az enyhe időjárás mellett azonban szél is érkezik: hétfőn a Dunántúl területén élénk és erős déli-délnyugati szél fúj majd, míg kedden napközben a légáramlás északnyugati irányba változik. Ekkor már nem csupán a Dunántúlon, hanem a déli régiókban is számíthatunk erős lökésekre.
Szerdán a Dunántúl fölé nedvesebb levegő áramlik, ami azt jelenti, hogy egyre több helyen várható eső. Ekkor már nem tapasztalhatunk jelentős hőmérsékleti eltérést: az ország szerte 3 és 10 fok közötti hőmérsékletre számíthatunk a kora délutáni órákban.
A Brit-szigeteket egy hidegfront közelít meg, amely számos helyen jelentős csapadékot hoz magával. A front előtt egy meleg, délies légáramlat alakítja az időjárást Nyugat-Európában, így kellemesen enyhe levegő érkezik a térségbe. Ez az enyhe légtömeg fokozatosan behatol a kontinens belsejébe, és egyre inkább kiszorítja az utóbbi napokban tapasztalt, sarkvidéki eredetű hideg levegőt.
A fagyos légtömeg érkezésével a front már messze keleten terjeszkedik, és lassan elhagyja a Fekete-tenger vidékét. A környező területeken jellemzően havazik, csupán a legdélebbi régiókban tapasztalható esőzés.
A Kárpát-medence nagyobb részén erőteljes enyhülésre számíthatunk, azonban az éjjel kialakuló köd és rétegfelhőzet alatt hétfőn jobban megrekedhet a hideg levegő.