Ismerd meg a mezőgazdaság legfrissebb irányvonalait! Fedezd fel a piaci trendeket és a legaktuálisabb eseményeket, amelyek formálják a mezőgazdasági szektort!


Szemléletváltásra szükség, mert a tegnap módszerei nem alkalmazhatók a mai kihívásokra.

Tizedik alkalommal kerül sor az Agrárközösség - MATE - OTP Agrár szakmai roadshow-ra, amely február 13-án a MATE Kaposvári Campusán valósul meg. E jeles esemény keretében dr. Nagy István agrárminiszter és dr. Gyuricza Csaba rektor emelték ki az agrárszektor számára kiemelkedő jelentőségű rendezvénysorozat fontosságát.

Dr. Nagy István részt vett az Agrárközösség - MATE - OTP Agrár szakmai roadshow-ján. (Fotó: MATE)

Az Agrárközösség Kft. a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az OTP Agrár közös rendezvényének célja, hogy az agráriumban tevékenykedő vállalkozók és szakemberek szakmailag felkészülten vághassanak neki a 2025-ös év kihívásainak.

A háromnapos roadshow, mely Gyöngyöst, Kaposvárt és Lajosmizsét érinti, izgalmas szakmai programmal várja az érdeklődőket. A rendezvény fókuszában állnak a 2025-től elérhető pályázati lehetőségek, valamint a legfrissebb piaci trendek és gazdasági aktualitások, és azok következményei a mezőgazdasági szektor számára. Emellett kiemelt figyelmet kap az agrárdigitalizáció új irányvonalainak bemutatása, és annak hatékony integrálása a gazdasági tevékenységekbe. Célunk, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak a jövőbeni lehetőségekről és kihívásokról, miközben inspiráló tapasztalatokat és tudást osztunk meg egymással.

A MATE Kaposvári Campusán zajló megnyitón dr. Nagy István, az Agrárminisztérium vezetője hangsúlyozta, hogy a tegnapi megoldások nem elegendőek a mai kor kihívásainak kezelésére.

"Amennyiben elfogadjuk és megértjük azt a paradigmaváltást, hogy nekünk magunknak is fejlődnünk kell, máris egy lépéssel előrébb járunk a siker útján. A pozitív hír az, hogy ehhez a szükséges átalakuláshoz minden támogatást és lehetőséget biztosítunk" - emelte ki, részletezve, hogy a nemzeti társfinanszírozási program keretében a támogatások 80 százalékát, vagyis a maximálisan elérhető összeget Magyarország kormánya garantálja. Ennek következtében olyan jelentős pályázati források állnak rendelkezésre, amelyek lehetővé teszik az agrárszakemberek számára, hogy a kor kihívásainak megfelelő eszközöket és technológiákat alkalmazhassanak.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, amely a roadshow két napjának színhelyéül szolgált, kiemelkedő jelentőséggel bír a magyar agrárium megújulásában. "Büszkék vagyunk a MATE-ra, hiszen évről évre egyre többen választják ezt az intézményt, ami igazán figyelemre méltó" - emelte ki, utalva arra, hogy az egyetem erőfeszítései révén egyre több fiatal ismeri fel az agrárium adta lehetőségeket. "Számunkra nem csupán egy szakma, hanem egy életforma a mezőgazdaság. Aki elkötelezi magát, és gazdává válik, az megtapasztalja, hogy a világ legszebb életformáját választotta" - hangsúlyozta.

A szakmai programban kiemelt szerepet kapnak a 2025-ben induló pályázati lehetőségek, a piaci trendek, gazdasági aktualitások - fotó: MATE

A rendezvény kezdetén, amelyen többek között Gelencsér Attila, a térség országgyűlési képviselője is részt vett, dr. Gyuricza Csaba rektor hangsúlyozta, hogy az egyetem vezetése kiemelkedően fontosnak tartja a gazdasági és társadalmi élet jelentős szereplőivel való szoros együttműködés kialakítását.

"Nagyon gyorsan változik a tudás, a tudomány, éppen ezért a tudásátadás, illetve az oktatási programok fejlesztése miatt nagyon fontos, hogy a gyakorlati élet szervezőivel közösen alakítsuk az agrárhallgatók képzését" - fogalmazott.

Hazánk mezőgazdasági szektorában körülbelül 400 ezer szakember dolgozik, ami jelentős számot képvisel. "Elengedhetetlen, hogy a legfrissebb és legkorszerűbb információkkal támogassuk őket" - hangsúlyozta egy szakértő. Kiemelte, hogy az Agrárközösséggel folytatott hosszú távú együttműködésünk kulcsszerepet játszik ebben a folyamatban. A roadshowhoz hasonló események pedig remek lehetőséget kínálnak arra, hogy közösen juttassuk el a legfrissebb tudnivalókat a gazdálkodókhoz és a gazdatársadalom tagjaihoz.

Török Zoltán, az Agrárközösség Kft. ügyvezetője - fotó: MATE

Az idei év különleges jelentőséggel bír, hiszen a rendezvény 10 éves évfordulóját ünnepeljük. Török Zoltán, az Agrárközösség Kft. ügyvezetője és a roadshow főszervezője, a múltat idézve beszélt arról, hogy az elmúlt évtized folyamán a mezőgazdasági szektor szereplőit sújtó kihívások és terhek drámaian megnövekedtek. Az esemény tükrözi a fejlődést és a változásokat, amelyek a szakmán belül zajlanak.

"A rendezvények iránti igény folyamatosan növekszik, hiszen a szakmai fórumok és tanácskozások kiváló lehetőséget biztosítanak a tudásmegosztásra. Az idei háromnapos esemény során az előadók számos új információval gazdagítják a résztvevőket, beleértve a jelenlegi és jövőbeli piaci trendek részletes bemutatását is. Ezen kívül fontos számunkra, hogy a résztvevők tapasztalataikat is megosszák egymással, ami szintén jelentős szerepet játszik a roadshow sikerében" - nyilatkozta a főszervező.

Az agrárium szakértői számára mostantól hozzáférhetővé válnak olyan innovatív eszközök és technológiák, amelyek képesek megfelelni a modern kor kihívásainak. - fotó: MATE

A szakmai előadások fókuszában a modern technológiák, a fenntarthatóság és az ágazatot alakító gazdasági trendek állnak. A rendezvényen neves szakértők, kutatók és az agrárium vezető szereplői lépnek fel, akik értékes gyakorlati tapasztalatokat és hasznos tanácsokat osztanak meg a résztvevőkkel. Az esemény célja, hogy inspirálja a hallgatóságot, és elősegítse a tudásmegosztást a szektor jövőjéről.

Az immáron tizedik alkalommal megrendezett esemény különösen aktuális az agrárium jövője szempontjából, hiszen a szektor digitalizációja, a támogatási lehetőségek bővülése és a piaci kihívások mind nagyobb jelentőséggel bírnak a versenyképesség fenntartásában.

Ez a megjelenés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem közreműködésével valósult meg.

Related posts