Lucas mélyen megbánta, hogy a Disney-nek adta el a Star Wars jogait. Ha ő maradt volna a kormányzó, a sorozat 7-8-9. része egészen más irányt vett volna, tele lett volna saját elképzeléseivel és stílusával, amelyek tükrözték volna az eredeti trilógia szel


A George Lucas által elképzelt folytatásban Leia újraépíti a Köztársaságot, miközben a feltámasztott Darth Maul mellett megjelenik a félelmetes Darth Talon. Ő egy lenyűgöző, Lauren Bacall-hoz hasonló karakter, aki azonban egy piros fénykardot forgat, és a sötét oldal erejével hódít.

Amikor az eredeti Star Wars-trilógia az 1983-as A Jedi visszatérrel lezárult, George Lucas már egyértelműen tudta, hogy az egyetemes popkultúra aranytojást tojó tyúkját hozta létre, örökre megváltoztatva ezzel a szórakoztatóipart. Ma már kevésbé köztudott tény, hogy a '80-as években mindenki részesedni akart a Csillagok háborúja-filmek népszerűségéből, és nemcsak a legváltozatosabb árucikkeken jelent meg a Star Wars-logó a kártyától a képregényekig (amelyeknek a Kádár-kori másolatairól külön cikkben emlékeztünk meg), de Lucasnak egy csillagrombolónyi pénzt ajánlottak fel, ha minél hamarabb új filmekkel gazdagítja a Skywalker család történetét.

Lucas azonban nem volt hajlandó erre. Egészen addig, amíg el nem döntötte, hogy mégiscsak készít egy előzménytrilógiát. Ennek lett az első felvonása az 1999-es Baljós árnyak, aminek a rossz nyelvek szerint azért lett olyan bárgyú a sztorija, mert Lucas a koherens történet megírása helyett inkább arra koncentrált, hogy kísérletezzen a legújabb CGI-technológiával, ami épp akkoriban kezdett beszivárogni minden blockbuster filmbe. Bár anyagilag az előzményfilmek is sikeresek lettek, Lucas végül 2012-ben úgy döntött, hogy 4 milliárd dollárért eladja a Star Warst a Disney-nek. Ezután már csak kreatív tanácsadóként működött közre Az ébredő Erőben, illetve egy rövid ideig a Solo: Egy Star Wars-történetben is, de később végleg visszavonulót fújt.

Több Star Wars-filmhez is születtek elképzelések, de a Disney irányítása alatt ezek már nem valósulhattak meg. Egy 2020-as interjú során egy soha el nem készült trilógiáról is beszélt, amelyben Darth Maul visszatérése került a középpontba. A történetben feltűnt volna Darth Talon, egy női Sith, míg Luke a 66-os parancs után a megmaradt Jedi túlélőkkel együtt próbálta volna újjáépíteni a Jedi Rendet. Leia vezetésével pedig létrejött volna az Új Köztársaság, amely új irányt adhatott volna a galaxis jövőjének.

Ezek a filmek arról szóltak volna, hogy Leia - hiszen, ki más lenne a vezető? - próbálja újra felépíteni a Köztársaságot, de az apparátusban rengeteg a bűnöző. Ez volt a fő történet.

A Game Informer 2015-ben még arról írt, hogy Lucas találkozott a Red Fly Games stúdió videójáték-fejlesztőivel, és megbeszélték egy olyan Star Wars játéknak a narratíváját, amelyben Darth Maul és Darth Talon barátok, de folyton átverik a másikat. Darth Mault Sonny Corleonéhez hasonlította A keresztapából, Darth Talont pedig Lauren Bacallhoz. Produkcióközeli források szerint a meetingen

A white slaver szó egyébként mindkettőt jelentheti, csak strici értelemben használni pont olyan furcsa az amerikai angolban, mint azt mondani, hogy kurtizán, webkikötő vagy mozgóképes seregszemle. Később Lucas a kútba esett folytatástrilógiával kapcsolatos terveiről neves kollégájának, James Cameron rendezőnek is mesélt a 2018-as A science fiction története című dokumentumfilmben. Itt árulta el, hogy az ő három Star Wars-folytatása egy másik világban játszódott volna:

"...ott van ez a világ, ahol a lények másmilyenek, mint mi. Úgy hívom őket, hogy a whillek. És a whillek azok, akik valójában irányítják az univerzumot. Az Erőből táplálkoznak.

Ezek a filmek mára szinte teljesen ismeretlenek számunkra, de számos Star Wars-rajongó még mindig élénken emlegeti a régi Lucas-interjúkat, amelyekben ezek a művek szóba kerültek. Gyakran azzal a megjegyzéssel indítanak, hogy ezek a filmek valószínűleg sokkal jobb élményt nyújtottak volna, mint amit a Disney-korszak eddigi produkciói kínálnak a Csillagok háborúja univerzumban.

Related posts