Magyar Péterék számára Ukrajna integrálása a nemzeti minimumnak számít.


Halász János hétfői napirend előtti felszólalásában hangsúlyozta, hogy Ukrajna uniós csatlakozása kiemelkedő jelentőségű téma, amelyben kizárólag a magyar népnek van joga dönteni. A Fidesz képviselője kifejtette, hogy a kormány a Voks 2025 elnevezésű népszavazás keretében várja a magyar emberek véleményét, ezzel is hangsúlyozva a demokratikus részvétel fontosságát.

veszélybe kerülnének a nyugdíjak, a gazdák támogatása, ezzel együtt pedig a háborút is felvennénk az Európai Unióba. - Nem dönthetnek a fejünk felett - emelte ki, kitérve arra, hogy a Voks 2025 ez nem olyan "kamu tiszás szavazás", és ez az utolsó alkalom, hogy véleményt mondjunk erről. - Utána nem lehet visszacsinálni. Rossz döntés esetén nem lehet visszafordítani a folyamatot.

Halász János kifejtette, hogy Magyar Péter nyíltan elismerte, miszerint Manfred Weber utasítására viseltek ukrán zászlós pólót az Európai Parlamentben. "Számukra ez a prioritás, míg számunkra a béke és a piros-fehér-zöld színek képviselik az igazi értékeket" – hangsúlyozta. Továbbá rámutatott, hogy míg a baloldal a gyors belépést sürgeti, a Fidesz frakció számára Magyarország érdekei állnak az első helyen, nem pedig Ukrajna.

Hidvéghi Balázs reakciója szerint az ukrán csatlakozással kapcsolatos diskurzus jól tükrözi a magyar belpolitikai feszültségeket. E vita során két ellentétes tábor fogalmazódik meg: az egyik oldalon a nemzeti érdekeket képviselő erők, míg a másik oldalon az ellenzék, amely láthatóan a külföldi elvárásoknak kíván megfelelni.

- fejtegette a politikai vezető.

Kiemelte, hogy a Kádár-rendszert kiszolgáló erők a rendszerváltás után szinte zökkenőmentesen váltottak liberális, demokratikus nézetekre. A Tisza pedig ennek a hosszú hagyománynak egy újabb megnyilvánulása. – Az úgynevezett Brüsszel-Tisza paktum egy manipulált szavazás volt, amelyben az ukrán csatlakozás melletti támogatásért cserébe az uniós pénzeket visszatartják. Eddig a DK és a Momentum voltak azok, akik Magyarországot támadták Brüsszelben, most viszont a Tisza lépett a porondra – mondta, hozzátéve, hogy ebbe a képbe illeszkedik az IDEA Intézet publikációja is, amely, nem meglepő módon, azt állítja, hogy a magyar emberek többsége támogatja Ukrajna csatlakozását. – A magyar kormány azonban érzelmek helyett a nemzeti érdekek mentén cselekszik.

Aki Ukrajna csatlakozására igent mond, az az uniós pénzek mond nemet, ugyanis minden pénz Ukrajnának menne.

Related posts