Íme négy lépés, amelyek segítségével felszabadulhatsz a mérgező gondolatok súlya alól: 1. **Önreflexió**: Szánj időt arra, hogy mélyebben megvizsgáld a gondolataidat. Kérdezd meg magadtól, honnan erednek ezek a negatív érzések, és miért hatnak rád ilyen


Az olyan kifejezések, mint "muszáj", "lehet" vagy "nem szabad", gyakran korlátozzák a gondolkodásunkat és a döntéseinket, ezzel megnehezítve a mindennapi életünket. De hogyan szabadulhatunk meg ezektől a mérgező gondolatoktól? Most megosztjuk veled a kulcsokat ehhez a változáshoz.

"Erősnek kell lennem", "Úgysem tudom megcsinálni" - állandóan ilyeneket járnak a fejedben? Az ilyen üzenetek nemcsak stresszesek lehetnek, de hosszú távon akár meg is betegíthetnek minket. A pszichológiában ezeket a negatív hiedelmeket mérgező hiedelmeknek is nevezik. És pontosan azok is: mérgezőek. Ilyen mélyen belénk ivódott mérgező mondatok lehetnek például:

Gyerekkorunkban gyakran hallottunk ilyen kijelentéseket, például a szüleinktől, de tanároktól vagy más tekintélyektől is. A probléma az, hogy minél gyakrabban hallunk valamit, annál jobban belénk ivódik. Végső igazságnak tekintjük, pedig végső soron csak egy gondolat.

Felnőttként is gyakran találkozunk a régi, mérgező mondatok árnyékával, amelyek még mindig befolyásolhatják a mindennapjainkat. Néha előfordul, hogy nem tudunk megállni egy pillanatra, amikor éppen szükség lenne rá, vagy kétségeink támadnak afelől, hogy képesek vagyunk-e elérni a kitűzött céljainkat. Ennek hátterében sokszor az áll, hogy öntudatlanul azt hisszük, valami nem jár nekünk, vagy hogy bizonyos dolgokat úgysem tudunk megvalósítani. Szerencsére azonban van lehetőségünk megszabadulni ezektől a mérgező üzenetektől. A "Psychology Today" című folyóiratban bemutatott pszichoterápiás gyakorlatok révén újraértelmezhetjük ezeket a gondolatokat, így önállóbb és szabadabb életet élhetünk.

Related posts