Most érkezett a fájdalmas hír: nem tudta legyőzni a súlyos betegséget, és elhunyt a tehetséges énekesnő, aki annyi ember szívét megérintette.


Kő kövön nem marad: a 2025-ös húsvéti ünneplésbe beleavatkozhat egy kínos családi vitatkozás, különösen ezeknél a balszerencsés csillagjegyeknél.

78 éves korában, váratlanul távozott az élők sorából Clodagh Rodgers, az Eurovízió ikonikus alakja, aki 1971-ben képviselte az Egyesült Királyságot a nemzetközi zenei versenyen. Az északír énekesnő, aki a „Jack In The Box” című slágerével a negyedik helyen zárta a megmérettetést, hosszú betegség után pénteken, békés környezetben, szerettei között hunyt el. Clodagh öröksége a zene világában örökké élni fog.

Sam Sorbie egy szívhez szóló Facebook-bejegyzésben búcsúzott szeretett édesanyjától, Clodaghtól, aki a család sziklája volt, és akinek életét teljes mértékben a fiai szentelték. "Nehéz szívvel értesítelek benneteket, hogy drága, gyönyörű édesanyám, Clodagh, sajnos eltávozott tőlünk, miután három éven át harcolt a betegséggel. Tegnap, a családja körében, Cobhamben hunyt el békében. Anya csodálatos életet élt, tele szeretettel és boldogsággal. Két fiának szentelte minden pillanatát, ő volt a családunk támasza. Az élet már sohasem lesz ugyanaz nélküle, de most végre újra együtt van apával, a dadussal és a papával. Mindannyian borzasztóan szeretjük és hiányzik nekünk" - fogalmazott Sam.

Clodagh az észak-írországi Warrenpointban született, és 13 éves korától kezdett el hivatásszerűen énekelni a kor híres énekesével, Michael Holliday-jel. Édesapja táncházi promóter volt, és segített neki leszerződni az első szerződésével, majd 1962-ben Adam Faith BBC-s varietéműsorában debütált a televízióban. Ezután rendszeres szereplője lett a televíziónak, 1963-ban a Just For Fun, egy évvel később pedig az It's All Over Town című zenés filmekben tűnt fel.

Az Eurovízió volt az, ami szupersztárrá tette őt, amikor a versenyt Dublinban rendezték meg, azonban észak-írországi katolikusként halálos fenyegetéseket kapott az IRA-tól, mivel az Egyesült Királyságot képviselte.

A fülbemászó melódia a negyedik pozícióban zárta a versenyt, megelőzve a győztes Monacót, valamint Spanyolországot és Németországot. Emellett a brit kislemezlistán is a negyedik helyezést érte el, ezzel pedig már a harmadik top 10-es slágerévé vált.

Related posts