Figyelem! Fontos bejelentés érkezett, amely minden magyart érinthet!

Rendkívüli bejelentés érkezett: 2025. január 20. óta megkezdődött a két egymás utáni évben is magas kamatot fizető, inflációkövető Prémium Magyar Állampapír sorozatok kamatfizetése. Az előző évi inflációt 0,25 és 1,50 százalék közötti kamatprémiummal megfejelő kamatokat évente egyszer fizeti ki az állam a befektetőknek.
A mostani helyzet azért más, mint az előző években, mert a kamatprémium a kamatfizetést követően az idei évtől már csak évi 3,95 - 5,20 százalékkal kamatozik tovább, a kamatprémiummal együtt.
A Gránit Bank évi 8%-os kamatot kínál, amely vonzó lehetőséget biztosít a megtakarítók számára.
A Gránit Bank legfrissebb ajánlata nem csupán a kamatláb miatt figyelemre méltó, hanem a hitelintézet eddigi megtakarítási portfóliójában is újdonságnak számít. Mostantól lehetőség nyílik egyedi betétlekötésre, amely egy befektetési alappal kombinálva kínálja a megtakarítást. Ez a 4 hónapos, évi 8 százalékos kamatozású betét egy innovatív megoldás, amelynek másik része a befektetési alapba irányul, így a megtakarítók egyszerre élvezhetik a biztonságos betétek és a befektetések előnyeit.
A befektetési alapok világában találhatunk alacsony kockázatú lehetőségeket is, azonban fontos megjegyezni, hogy a befektetési jegyek nem mentesek a kockázatoktól, ellentétben az állampapírokkal. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője hangsúlyozza, hogy bár a befektetési alapok vonzó alternatívát nyújtanak, a befektetőknek tudatosan kell mérlegelniük a lehetséges kockázatokat.
A Gránit Hozampáros betét lekötött betét részében legalább 200 000 forintot kell lekötnie a befektetőnek a bankhoz érkezett új pénzből és legalább ugyanekkora összegben kell növelnie a befektetési jegy állományát a banknál, legkésőbb a betét lekötésének napjától számított 10 naptári napon belül. A befektetési jegyek piaci értéken számolt összértéke a betétlekötés teljes ideje alatt nem lehet kevesebb, mint a befektetéskori érték.
A legfrissebb bejelentés alapján a befektetési alapokba történő befektetési jegyek hozamkockázata jelentősen eltér a garantált hozamú állampapíroktól vagy bankbetétektől. A kockázati rangsoruk rendkívül változatos, és nagymértékben függ attól, hogy az adott alap milyen típusú eszközökbe helyezi a pénzeszközeit.
A legfrissebb tájékoztatás szerint a Gránit Bank lehetőséget kínál a Gránit Alapkezelő által menedzselt különböző befektetési alapokba való belépésre. A kínálatban szerepel többek között ingatlanalap (választható forint, euró vagy dollár pénznemben), ESG részvényalap, közép-európai részvényalap, fejlett piaci alap, valamint pénzpiaci és kötvény típusú alapok (forint és euró alapú lehetőségekkel), emellett kötvényalapokkal is bővül a paletta.
Gergely Péter véleménye szerint azok az ügyfelek, akik már hozzászoktak az állampapírok kockázatmentességéhez, és nem szeretnék megosztani befektetéseik kockázatát különböző, eltérő kockázatú alapok között – amit diverzifikációnak nevezünk –, számára a pénzpiaci alapok vagy a magas minősítéssel rendelkező vállalati kötvényalapok kínálhatják a legjobb lehetőséget a befektetések terén.
Egy lehetséges alternatíva lehet, ha a PMÁP sorozatokból származó tőkéket a legmagasabb fix kamatozású állampapírba helyezik, akár a futamidő vége előtti feltöréssel, ami 1 százalékos visszaváltási veszteséget eredményezhet. Jelenleg a középtávú befektetések között kiemelkedő lehetőség a Fix Magyar Állampapír, amely 3 éves futamidőre évi 6,5 százalékos kamatot kínál.
A pénzügyi szakértő hangsúlyozza, hogy az alacsonyabb kamatozású állampapírokra váltó befektetők számára a hirdetések és sajtócikkek keretein belül ingatlan-, részvény- vagy akár kriptovaluta befektetési lehetőségeket is ajánlhatnak.
Azok a befektetők, akik a biztonság miatt választották az állampapírt, nem pedig az átmenetileg magas hozam miatt, és nem is értenek a befektetésekhez, azok számára továbbra is a bankbetét és az állampapír ajánlható, mint kockázatmentes befektetések - közölte a szakértő a bejelentés alapján.
A lekötött betétet befektetési jeggyel kombinálni nem számít általánosan elterjedt befektetési gyakorlatnak.
A Gránit Bank által bevezetett új konstrukcióhoz hasonló ajánlatokat találhatunk a magyar piacon a CIB Banknál és a K&H Banknál is. A CIB Bank esetében 3 hónapra 5 vagy 6 százalékos éves kamat mellett érhető el az ajánlat, amelyhez a lekötött betét kétszeresének megfelelő vásárlás szükséges befektetési jegyekből. A K&H Bank pedig 180 napos futamidővel, évi 8 százalékos kamatot kínál, ahol a lekötött betéttel azonos értékű befektetési jegyet kell vásárolni. Emellett a K&H Bank alacsonyabb kamat mellett, rövidebb futamidővel is kínál alternatív lekötött betét - befektetési jegy kombinációkat.
A Gránit Bankon kívül eddig egyetlen más pénzintézet sem frissítette a betétajánlatát a PMÁP befektetők vonzása érdekében.
Az állampapírok kamatai mentesek mindenféle levonástól, míg a bankbetétek és befektetési alapok hozamai 28 százalékos állami elvonás alá esnek, amely a 15 százalékos kamatadó és a 13 százalékos szociális hozzájárulási adó (szocho) kombinációjából áll. Érdemes megjegyezni, hogy az ingatlanpiaci befektetési jegyek esetén a szociális hozzájárulási adót nem kell megfizetni.
Az évi 5-8 százalékos rövid távú lekötött betétek izgalmas lehetőségeket kínálnak a PMÁP befektetők számára, hiszen ezek a hozamok vonzó alternatívát jelentenek a hagyományos befektetési formák mellett.
A legfrissebb bejelentés alapján a PMÁP lakossági befektetők számára lehetőséget biztosít arra, hogy a hagyományos, lekötött bankbetéteket is válasszák. Ezek a betétek bankonként és betétesenként akár 100 ezer euróig terjedő kockázatmentességet kínálnak, amely szintén összehasonlítható az állampapírok nyújtotta biztonsággal.
A Gránit Banknál a Gránit eBank betét 3 hónapra évi 6,50 százalékos kamatot kínál új pénzre, aktivált eBank szolgáltatás és legalább két egymást követő hónapban érkező, egyenként legalább 400 000 forintos egyösszegű jóváírás esetén.
A MagNet Banknál elérhető PRIZMA FORINT Betét számos vonzó kamatot kínál az új források számára. 3 hónapos lekötés esetén évi 5,06%-os, 6 hónapra évi 4,73%-os, míg 12 hónapra évi 4,61%-os betétkamatot biztosít. Válaszd a számodra legmegfelelőbb időtartamot, és kamatoztasd megtakarításaidat kedvező feltételekkel!
A K&H Bank lakossági bankszámlával rendelkező ügyfelei most egy új lehetőséget kihasználva évi 8,00 százalékos betétkamat mellett fektethetik be megtakarításaikat 90 napos időtartamra. A privát banki ügyfelek számára ráadásul 1 százalékkal kedvezőbb kamatot kínálnak, így még vonzóbb feltételek mellett kamatoztathatják tőkéjüket.
A Magyar Cofidis Bank Cetelem Takarékszámlája rugalmas futamidőket ajánl, 6 hónaptól egészen 2 évig terjedően. A betétek után elérhető kamatok 5,25% és 6,25% között mozognak, lehetőséget biztosítva a kedvező hozamok kihasználására.
Az MBH Banknál a Prémium ügyfelek számára egy különleges lehetőség kínálkozik: új forrásból vagy közvetlenül állampapír lejáratából (visszaváltásból) származó pénzük 6 hónapra évi 5,5%-os kamattal helyezhető el.