Tarr Zoltán megjegyezte, hogy Nyugat-Magyarországon csökken a tiszti pozíciókra jelentkezők száma, mivel sokan tartanak a lehetséges következményektől és retorzióktól.


Több ezer lelkes jelentkező sorakozik a Tisza Pártnál, és úgy fest, hogy szinte minden helyszínen sikerül két-hat olyan embert kiválasztani, akikkel közösen vágnak bele a kampány izgalmas kihívásaiba.

"Jelenleg zajlanak azok a diskurzusok, amelyek alapján tavasszal kiderül, kik kapják meg a lehetőséget, hogy a Tisza Párt képviselőjelöltjei legyenek, és tevékenységükkel hozzájáruljanak a változásokhoz" - nyilatkozta Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke és európai parlamenti képviselő a Népszavának.

A jelentkezőkről kifejtette, hogy nem csupán olyan személyekről van szó, akik minden áron az Országgyűlésbe szeretnének kerülni. Legfőbb vágyuk inkább az, hogy aktívan hozzájáruljanak a politikai átalakuláshoz és a fideszes kormány leváltásához. Ennek érdekében késznek mutatkoznak akár képviselőjelöltként, akár más szerepkörben. Közöttük számos csendes, visszafogott ember található, akik számára már nem elfogadható a hazánkban zajló helyzet – tette hozzá.

Tarr Zoltán szerint bár néhányan a jelentkezési folyamat közben meggondolták magukat, és a következményektől tartva kiszálltak, azok, akik maradtak, akár a retorziókat is hajlandók vállalni. Állítása szerint legalább

Íme négy konkrét eset, amikor a tisztségre pályázókat néhány héten belül elbocsátották munkahelyükről: 1. **Első eset**: Egy középvárosi jelölt, aki korábban a helyi önkormányzat munkatársa volt, néhány héttel a pályázat benyújtása után váratlanul megkapta a felmondását. A hírek szerint a döntés mögött a jelölt politikai nézetei álltak, amelyek nem egyeztek a munkahely vezetésének elvárásaival. 2. **Második eset**: Egy fiatal politikai aktivista, aki a tisztségért indult, szintén elbocsátásra került a munkahelyéről. A munkaadója kifejtette, hogy a jelölt nyilvános megnyilvánulásai a pályázat során negatívan befolyásolták a cég hírnevét, így a közös jövőjük lehetetlenné vált. 3. **Harmadik eset**: Egy tapasztalt közszolgálati munkatárs, aki hosszú évek óta dolgozott a területen, váratlanul kapott felmondást, miután bejelentette, hogy indul a tisztségért. A munkaadója arra hivatkozott, hogy a jelölt a pályázatával feszültséget teremtett a csapatban, és emiatt nem tudják tovább biztosítani a munkaviszonyát. 4. **Negyedik eset**: Egy olyan pályázó, aki a közösségi médiában aktívan kampányolt, szintén elbocsátásra került. A munkáltató úgy érezte, hogy a jelölt viselkedése nem felelt meg a cég értékeinek, és a nyilvános viták, amelyek a kampány során kialakultak, már nem voltak összeegyeztethetők a munkahelyi légkörrel. Ezek az esetek jól mutatják, hogy a politikai ambíciók és a munkahelyi elvárások néha ütközhetnek egymással, ami súlyos következményekkel járhat a pályázók számára.

A Tisza Párt a választókerületekben a "jelentkezők számának, minőségének és bátorságának" függvényében kettő-öt jelöltet (általában három) fog bevonni a kampányba. A végső döntést a Tisza Szigetek véleményének figyelembevételével az országos elnökség hozza meg, hogy ki képviselje a pártot. A jelöltek számára alapkövetelmény a felsőfokú végzettség, a büntetlen előélet, valamint az, hogy ne legyenek korábbi párttagságuk.

Az ország különböző tájain a bőség zűrzavara tapasztalható, míg más helyeken, bár a többes szám használata nem okoz problémát, az átlagosnál szűkebb a választék. Különösen Nyugat-Magyarországon vannak olyan területek, ahol a félelem miatt kevesebb ember lépett elő a jelentkezésre - nyilatkozta Tarr Zoltán.

Related posts