Tízezer eurós jutalomban részesült a legkreatívabb zöld projekt - MMOnline


Idén negyedik alkalommal hirdette meg a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány a .wave akcelerációs programot, amely az MBH Bank támogatásával valósult meg. A programban a fenntarthatóságot középpontba állító startupok vesznek részt, akik közül a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó csapatot az MBH Bank által felajánlott 10 ezer eurós díjjal jutalmazták. Az évfolyam legjobbja ezúttal a Fishee csapata lett, az idei "Best Performer" díjat pedig a Green Assistance csapata vihette haza. Az MBH Bank célja egy élhető, zöldebb jövő megteremtése, így kiemelt figyelmet fordít a fenntartható fejlődés ügyére, és aktívan hozzájárul a klímatudatos innovációk ösztönzéséhez.

A Kék Bolygó Alapítvány .wave akcelerációs programja 2022 óta azon innovatív startupok fejlődését segíti, amelyek fenntartható megoldásaikkal jelentős mértékben hozzájárulnak a környezeti célok eléréséhez. A programban kilenc ígéretes cég vesz részt, akik 3+6 hónapon keresztül szakmai mentorálásban részesülnek. Az első három hónap során egy intenzív képzési folyamaton vesznek részt, amely a "Demo Day" eseménnyel zárul, ahol a legkiemelkedőbb teljesítményeket elismerik. Ezt követően a startupok további hat hónapban három nyomon követő mentorálási alkalmon kapnak támogatást, amely segíti őket céljaik megvalósításában és fejlődésük fenntartásában.

A 2024-es program első szakaszát záró "Demo Day"-t a Fishee csapata nyerte - Váradi Tamás és Morvai Ákos -, akik egy napelemes kapásjelző készüléken dolgoznak, amely egy telefonos applikációval összekötve, szenzorokkal kiegészítve naplózza a fogásokat. Ez az újszerű megoldás egyedülálló módon ötvözi a modern technológiát a horgászat hagyományos élményével. Nemcsak környezetbarát, hanem rendkívül praktikus is, hiszen folyamatos működést biztosít anélkül, hogy gyakran kellene elemet cserélni vagy tölteni. A Fishee csapata az MBH Bank által felajánlott 10 ezer eurós fődíjat vihette haza.

"Az MBH Bank elkötelezett a környezettudatosság mellett, amellett, hogy saját működésébe integrálja a fenntarthatósági szempontokat, elhivatottan támogat olyan programokat, amelyek valós megoldásokat nyújtanak a klímaválság és a fenntartható fejlődés kihívásaira. Éppen ezért fontosnak tartjuk, hogy olyan innovatív kezdeményezéseket karoljunk fel, amelyek nemcsak gazdaságilag életképesek, hanem környezeti szempontból is fenntartható megoldásokat kínálnak. Ezért örömmel vettünk részt a .wave program támogatásában, amely inspiráló környezetet biztosít a startupok számára" - emelte ki Szege György, az MBH Bank ESG és fenntarthatósági vezetője.

A záró esemény keretében, valamint a program során tanúsított kiemelkedő teljesítményük elismeréseként a Green Assistance csapata nyerte el a "Best Performer" díjat, amelyet Pál Tamás képviselt az ünnepélyes alkalmon. A vállalat innovatív vészhelyzeti elektromosautó-töltési megoldásokat kínál, amelyek lehetővé teszik az akkumulátorok útközbeni fenntartható energiával történő újratöltését, ezzel hozzájárulva a zöld mobilitás előmozdításához.

A programban további hét figyelemreméltó startup is részt vett:

2nd Cycle FlexCO: Osztrák startup, amely használt napelemek újrahasznosításával foglalkozik.

Enthela: A bolgár startup innovatív mikrobiális műtrágyát fejlesztett ki, amely hozzájárul a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok népszerűsítéséhez és támogatásához.

Fraxinea: Az innovatív gombabőr anyagok révén friss perspektívákat teremt a divat- és bútoripar világában.

Interspect: Egy innovatív vállalkozás, amely a légi fényképezés és a vadon élő állatok megfigyelésének mesterségét ötvözi. Magas felbontású légifotókkal kínálunk lenyűgöző perspektívát a természet csodáira, miközben hozzájárulunk a vadvilág megóvásához és tanulmányozásához.

Robinergy: Olyan szoftverek fejlesztésével foglalkoznak, amelyek segítségével könnyen mérhető, elemezhető és tervezhető a lakások szigetelése.

SMART Capacit System: Olyan innovatív szoftvermegoldásokkal foglalkozik, amelyek az elektromos járművek töltési folyamatait optimalizálják és egyszerűsítik.

· Walise: Egy szenzorokkal felszerelt okoseszközt fejlesztenek, amely belvízi halastavak vízminőségének mérésére, emberi és automatizált folyamatok rögzítésére, valamint termelők számára pontos tanácsok nyújtására szolgál.

A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány .wave programja során a résztvevők munkája számos területen megmutatta, hogy a fenntarthatóság és a gazdasági innováció szoros kapcsolatban áll egymással, és együtt képesek értéket teremteni. 2024-ben a programot a Central European Startup Awards-ra jelölték, ahol a döntőbe is bejutott. Idén pedig a Financial Times és a Statista közös felmérésében, az "Europe's Leading Start-up Hubs 2025"-ben vesznek részt, amelynek célja az európai akcelerátorok és inkubátorok alapos vizsgálata.

Related posts