Trump felszólítja az amerikaiakat, hogy ne engedjék meg maguknak a gyengeséget és a naivitást.


Az amerikai elnök véleménye szerint a bátorság és a türelem gyümölcsöző eredményeket hoz, míg azok, akik pánikot keltenek, a gyengeségre és a tudatlanságra alapoznak.

Donald Trump hétfő délelőtt, amerikai idő szerint, a Truth Social platformon megjegyezte, hogy az Egyesült Államok végre megteheti azt, ami évtizedek óta elmaradt.

"Ne legyél gyenge! Ne legyél hülye!

Ne legyél PÁNIKOLÓ (ez egy új párt, ami a gyenge és hülye emberekre épít!) Légy erős, bátor és türelmes, és NAGYSÁG lesz az eredménye!"

Az amerikai elnök tehát váltig kitart amellett, hogy a globális vámok jelentik a gyógyszert az Egyesült Államok bajaira, ami Trump értelmezésében az erősen negatív külkereskedelmi mérleget jelenti. Hétfőn arról is posztolt, hogy az országok eleget nyerészkedek "a jó öreg USA-n", emellett pedig csökkentek az olaj- és élelmiszerárak, nincs infláció, és hetente dollármilliárdokat szednek be a vámokból. Arról, hogy Trump miként szeretné megváltoztatni a gazdasági berendezkedést a gyanús hátterű, vámmániás Peter Navarro tanácsai alapján, itt írtunk bővebben.

David Hassett, a Fehér Ház gazdasági tanácsadója a hétvége eseményeit kommentálva elárulta, hogy Donald Trump több ország vezetőjével is tárgyalt, és nyitott a "figyelemre méltó üzleti lehetőségekre" – számolt be róla a Reuters. Hassett, aki a Nemzeti Gazdasági Tanács igazgatójaként tevékenykedik, úgy véli, hogy az elnök olyan stratégiákra összpontosít, amelyekről tudja, hogy sikeresek, és ezeket a jövőben is folytatni kívánja – nyilatkozta a Fox Newsnak.

Kiemelte, hogy ennek ellenére "mindenképpen nyitott lesz a kereskedelmi partnerek véleményére", és ha olyan javaslatokkal állnak elő, amelyek támogatják a mezőgazdasági termelőket és az amerikai ipart, akkor azokat figyelembe fogja venni.

Bill Ackman, a neves milliárdos alapkezelő, aki korábban teljes mellszélességgel támogatta Trump elnökségét, nemrégiben éles kritikát fogalmazott meg a vámokkal kapcsolatban. Azt javasolta az elnöknek, hogy fontolja meg egy 90 napos szünet beiktatását. E reakcióra Kevin Hassett, a Fehér Ház volt gazdasági tanácsadója, azt ajánlotta Ackmannek, hogy mérsékelje a megfogalmazását, hiszen „a Fehér Házban sokan úgy vélik, hogy kritikusaink túlreagálják a gazdasági eseményeket”.

Íme a hétfői gazdasági összeomlásról szóló részletes, percről percre tudósításunk:

Related posts