Befejeződött a Pető Intenzív Fejlesztői Képzés Zentán | Vajdaság MA A Pető Intenzív Fejlesztői Képzés záró eseményére került sor Zentán, ahol a résztvevők bemutatták a tanfolyam során szerzett tudásukat és tapasztalataikat. Az esemény lehetőséget biztosí


Befejeződött a budapesti Semmelweis Egyetem Pető András Karának háromhetes intenzív fejlesztő programja a festői Tisza-parti városban.

A közelmúltban befejeződött foglalkozás a helyi közösség szoros együttműködésének gyümölcseként valósult meg. E projekt mögött Zenta önkormányzata, a helyi turisztikai szervezet, a Pro Scientia Naturae Alapítvány, a Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, valamint a Kommunális és Lakásgazdálkodási Közvállalat együttes támogatása állt.

A január elején kezdődő foglalkozásokat a Pro Naturae Sciencia Alapítvány épületében, pénteken megrendezett sajtótájékoztatón foglalták össze a szervezők. Az összejövetelen jelen volt Fremond Árpád, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke is, aki örömét fejezte ki, hogy ismét több vajdasági településen is megszervezhetik a Pető-kurzust, amit a jövőben megpróbálnak kibővíteni is, aminek köszönhetően több emberhez is eljuthat a nemzetközi szinten is elismert program.

Matos László, a Semmelweis Egyetem Pető András Karának oktatásért felelős dékánhelyettese, a rendezvény résztvevőit emlékeztette arra, hogy 2018-ban elindult a konduktorképzés, amely a diplomás érdeklődők számára kínál lehetőséget. Hozzátette, hogy a konduktori állások iránti kereslet növekedése miatt 2024-től a magyar kormány és a Szekeres László Alapítvány támogatásával Szabadkán is elindult a kihelyezett tagozatuk, amelynek első évfolyamán 11 hallgató tanul. A dékánhelyettes azt is megosztotta, hogy idén szeptemberben tervezik a második évfolyam megkezdését.

Somogyi Tünde, a Szekeres László Alapítvány ügyvezetője elmagyarázta, hogy székházukban a kihelyezett tagozat elméleti része zajlott, míg a gyakorlati részét a szabadkai Vackor Magyar Iskoláskor Előtti Nevelő- és Gyakorlóintézményben szervezték meg.

- A konduktorképzés úgy épül fel, hogy a három hetes elméleti ciklust három hetes gyakorlati oktatás követi, amelybe bekapcsoljuk azokat a személyeket, akik jelentkeznek a fejlesztő foglalkozásokra - nyilatkozta az SZLA ügyvezetője és hozzáfűzte, hogy Zentán is rendszeressé szeretnék tenni e foglalkozásokat.

Perpauer Attila, a koordinátor, a jelen lévő újságírók előtt kifejtette, hogy a következő programokat Újvidéken és Törökkanizsán fogják lebonyolítani.

A Pető-kurzus Vajdaságban a magyar kormány Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és a Szekeres László Alapítvány közreműködésével valósul meg.

Related posts